Červen 2018

Charakteristika osoby - Erika

5. června 2018 v 19:12 | Lyrithra |  Školní texty
Zhruba před pěti lety jsem se seznámila s Erikou - malou pihatou zrzkou. Tenkrát jsem v knihovně neměla na zaplacení pokuty kvůli překročení výpůjční doby, a ona mě zachránila, ač mě vůbec neznala.

První věc, která upoutá vaši pozornost, jsou po ramena dlouhé, vlnité zrzavé vlasy. Lemují její obličej připomínající vesmír. Pomyslným středobodem tohoto časoprostoru se dají nazvat oči, dvě smaragdově zbarvené galaxie. Kolem nich se tu a tam objeví další hvězdy, totiž pihy. Erika si v létě ráda obléká lehké květované šaty, ale v zimě nosívá teplé huňaté šály a černý klobouk.

Člověka s tak ryzím srdcem, které nabízí ona, byste hledali těžko. Často po škole chodí venčit pejsky z útulku anebo si popovídat s osamělými důchodci v parku. Někdy naopak ale vyhledává samotu a sahá po kakau a knize. V zimě spolu jezdíme na hory, lyžuje opravdu skvěle. Ještě lépe však umí fotit a malovat. Zbožnuje umění. Několikrát měsíčně chodí na různé výstavy, přednášky a workshopy. Až se někdy nestačím divit, že na to má čas. Ač si sama sebe váží, skromnost jí rozhodně nechybí.

Erika je opravdová kamarádka. Vždy mě vyslechne a pomůže mi. Doufám, že naše přátelství vydrží dlouho.