Můj spací režim

9. února 2018 v 2:47 | Lyritha |  Nezařazeno
Ani nevím, proč tak často ponocuju. Asi to bude tím,že nějak nevnímám čas, a začínám být kreativní a hlavně produktivní většinou s příchodem tmy. V podstatě se v tomhle ohledu ale chápu. Všude totiž zavládne ticho a klid, ulice se vylidní, čímž se vytvoří volný prostor pro plno myšlenek. Já vlastně mnohokrát zůstávám dlouho vzhůru díky tomu, že něco tvořím anebo nad něčím přemýšlím, a tak ztrácím pojem o čase. Málokdy jdu spát proto, že se mi chce. Chodívám spát proto, že si uvědomuju, že bych měla. Rozum to tak nějak rozhodne. Ale někdy tu moc přece jenom nemá, jako když třeba celou noc něco čtu, nebo koukám na filmy, respektive hlavně na anime, u kterého vydržím klidně osm nebo devět hodin v kuse. Pokud se rozhodnu strávit noc u anime, udělám si zhruba 12 toustů a ze sklepa si vezmu minerálku. Obvykle takhle trávím noci o letních prázdninách, avšak není to pravidlo.

Dokážu se naspat do zásoby, takže následně nemám problém třeba dvě nebo tři noci nespat, když se dostatečně zabavím. Dá se toho využít ale i obráceně, tedy že nejdřív v noci nespím a pak dospávám. Tenhle režim mi vyhovuje, protože často řeším věci na poslední chvíli, takže pokud nestíhám, využiju čas i v noci, a po termínu teprve načerpávám novou energii.

To mi připomíná situaci, když jsme měli ve škole odevzdávat rozbor každé balady z Kytice s rozbory dalších dvou knížek. Dělala jsem to celou noc v kuse, dohromady asi tak deset hodin, v sedm ráno jsem měla hotovo. Rozbory jsem učitelce poslala na mail i s omluvou, že mi není dobře, že tedy nepřijdu na hodinu, a že abych to odevzdala včas, zasílám ji to v příloze. Mamka mě naštěstí velkoryse nechala ten den doma a já se v klidu vyspala.

Vcelku hodně můj spací režim, a i spánek obecně, ovlivňuje roční období. Zatímco v létě téměř nespím a málokdy se mi něco zdá, - když už,tak to bývá nějaké proroctví - tak v zimě potřebuji spánku hromadu, každou noc mám sen, a taky stojí za to. Snad se mi ještě nestalo, že bych v zimě měla příjemný, hezký, klidný sen. Přesto se snažím dodržovat pravidla, jako například před spaním hodinu obecně nejíst, dvě hodiny před spaním nejíst maso a poslední tři hodiny před spaním pít jen vodu. Ovšem na mě to zřejmě, jako většina všech možných pravidel, nefunguje.

Co se týče spánku, našla bych určitě ještě pár zvláštností, ale vyzdvihnu jen jednu. Ve svém pokoji se bojím usínat při tmě, musím tam usínat při světle, avšak kdekoli jinde mi tma nevadí. Tedy až na vyjímky. Každopádně šance, že se takové místo najde, je zhruba tak pět až deset procent.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama