Leden 2018

Outsider vs. společnost

29. ledna 2018 v 23:15 | Lyrithra |  Nezařazeno
Vážně by mě zajímalo, kdo přišel s tím nápadem, že by se lidi měli "škatulkovat". Pro mě to postrádá veškerou logiku a myslím si, že to ani nic dobrého nepřináší... Člověka tkzv. hypersenzitivního anebo s nízkým sebevědomím, to leda tak stresuje. Všichni se v našem státu oženou argumentem, že máme demokracii a svobodu, ale přesto tu je psychický nátlak. Nátlak společnosti.

Většina lidí se tedy oblékne, upraví a chová tak, jak to požaduje společnost. Pravidlo pro všechny - pokud nejsi hubený,tak si skončil a automaticky spadáš do kategorie "tlustý". Společnost je vlastně plná extrémů. Člověk může být jen tlustý nebo hubený, krásný nebo ošklivý, chytrý nebo hloupý... Nic mezi tím přece není... A tak se lehko stane, že pokud se holka nalíčí, dostane nálepku "ehm...lehká děva" a naopak, pokud se nenalíčí, stává se holkou, která o sebe nepečuje.

Stejně tak se nenosí číst knihy, věnovat se umění anebo obecně seberozvoji. Vždyť přece mnohem lepší je, když se někde člověk opije a s kýmkoli si užije. Věrnost, stud, morálka, pokora, svědomí či vlastní hrdost...Kdo to z mladých zná? A ten, kdo snad ano, okamžitě dostane označení knihomola, panice či jehovisty. (Ano, i označením za jehovistu se dneska může nadávat...Smutné,ne?)

Zajímalo by mě, kdo rozhoduje o tom, co je správné a co ne. Proč nastává problém, když kluk chce tančit balet nebo holka hrát hokej či fotbal? Proč je určené co je "pro kluky" a co "pro holky" ? Proč se to vlastně určuje? A konečně - proč se vlastně tak řeší pohlaví? Myslím, že by se to nemělo tak hrotit. Každý se narodí s určitými pohlavními hormony a orgány, a tím musí automaticky ztrácet možnost být tím, kým on chce, protože si to tak společnost zkrátka přeje? Znám spoustu homosexuálních párů, které by byly skvělými rodiči. A taky znám spoustu heterosexuálních párů, které jimi opravdu nejsou.

Baví mě argumenty, že homosexualita je proti Bohu, protože Adam a Eva byli muž a žena,ne jinak. Anebo potom názor, že homosexualitu si lidé vymýšlí, aby se stali zajímavými. Dosti lidem by usnadnilo život, kdyby se jednalo jen o jejich rozmar,nebo ne? Proč se tedy ta hrůzná homosexualita objevuje i mezi zvířaty? Zvířata Bůh nestvořil? Nebo si to snad ta zvířata vymýšlí, abychom měli o čem přemýšlet?

Jednou se mě někdo zeptal,proč jako nosím to volné oblečení zemitých barev, když jsem přece punkerka, že takhle vypadám spíše jako moderní hippie. Moje odpověď, že jsem se za punkerku nikdy neprohlásila(ač punk poslouchám), že nosím zrovna to, co mi v dané období sedí barvou, stylem, materiálem a názorem, se mu očividně nelíbila. Následně jsem totiž dostala nálepku pozéra, tedy člověka, který daný styl či názor zastává jen tak naoko.

Stále věřím, že se společnost změní. Vždyť když máme tu demokracii a svobodu, pojďme si žít každý po svém a nesuďme druhé.