Září 2017

Miguel

9. září 2017 v 1:37 | Lyrithra |  Duhový,Křišťálový a Indigový svět
Zaslechla jsem jemné cinkání a na své pokožce ucítila příjemný vánek přicházející otevřeným oknem. Věděla jsem, že za mnou přilétl. Opatrně jsem slezla z postele. Pomalu jsem došla k oknu. Uviděla jsem třpyt a jas jeho křídel. Čistá krása. Seděl na venkovním parapetu, který ozářilo jeho jasné světlo. Plavé vlasy mu zahalovaly nevinnou tvář, přesto jsem tušila, kdo to je. Miquel. Můj Miguel.

Seděl tam a já vyšla na balkon a přidala se k němu. Potichu jsme seděli a koukali na tu přírodu všude okolo. Na pasoucí se srnky na kraji lesíku, na lehce se vznášející ptactvo nad námi, na housenky v truhlíku s květami, který stál nedaleko mě. Ani nevím, jak se to přihodilo, ale musela jsem usnout, protože když jsem se znovu rozhlédla, na západu zalézalo slunce za obzor. Miguel už byl pryč.

Avšak jeho přítomnost mi pokaždé vyvolává neskonalý klid v duši. Prožíváme spolu nejrůznější chvíle. Objeví se u mě, když mi není do smíchu, ale objeví se třeba i když mi do smíchu je. Nezáleží na tom. On přijde a já cítím ten nepopsatelný pocit. Pocit, že se všechno děje,jak má a že si nemusím dělat starosti. Někdy spolu mlčky sedíme na klidném místě, jindy mi dává vědění. Každý moment strávený s ním přináší jistotu v sebe, poznání a nekončící lásku. Lásku ke všemu a ke všem.

Takový je Miguel. Všechno s pokorou přijímá. Reaguje rozvážně, nevyvolává konflikty a dalo by se říci, že pokud pominete Boha, tak laskavější bytost nenajdete. On je někdo, kdo na mě shlíží, chrání mě a vím, že až jednou zemřu, potkám nejen jeho,ale i jeho přátelé. Vlastně všechny z Rodiny.

Jestli stále tápete, zda píšu o anděli, tak vězte, že odpověď záleží na každém. Pro mě to ale anděl je. A jestli by vás zajímala pravdivost příběhu,tak k tomu napíši jen to,že ačkoli je příběh smyšlený, tak věřím tvrzení, že každý máme strážného anděla takového, jakého chceme mít. Takže v podstatě smyšlený není...