Nechtěný zájem romů

15. června 2016 v 21:43 | Ms. ParaSherlock |  Deník plný paranoie
A znovu se to stalo. Pomalu chvátám do knihovny (Taky tak milujete oxymorony?) a najednou někdo zvolá přes celou ulici mé jméno. Zpravidla v takové situaci ignoruju,jenže dneska jsem zřejmě nebyla "ve svém těle", "ve své kůži" a tak jsem se otočila.

Skupinka lidí s tmavší pletí. V duchu si povzdechnu,proč zrovna já. V tu dobu neprojevuju žádné známky zájmu,a po krátkém zkontrolování těchto lidí,otáčím se zpět směrem k cíli - knihovně. Až když jsem nucena čichat vůni laku na vlasy,neboť stejně jako já čeká "na červenou" i vzorně upravenou dámička s drdolem,mi svítá v hlavě...

"Oni věděli moje jméno! Jak? Proč? Jak je to jen možné? Co když mě už déle sledují kvůli tomu,že na krku nosím templářský kříž,ale neznalý člověk by řekl,že jsem "nácek" nebo "skin" ? Anebo zkrátka obdivují mou úžasnou originalitu viditelnou již na první pohled ? Ne...Jsou to "cikáni" a to nevěští nic dobrého. Tak fajn.Hlavně klid...S příslušníky takového etnika se nebavím,takže to znamená,že na "devadesátdevětcelýchděvetperioda procent" -zhruba...možná ještě víc...- to nebudou přátelé. Spíše tedy nepřátelé. To by znamenalo...Už možná vím... " Zhruba takhle vypadaly mé myšlenkové pochody.

Mám jakési neshody s více romy,ale hlavně s jednou určitou dívkou. Ve zkratce - pohádali jsme se,neboť tvrdila,že její cikánská magie má větší moc než to,v co věřím já. A tak jsme si to pak vysvětlily v praxi. Od té doby se mi snaží vyhýbat,má ze mě strach a určitým způsobem ke mně vzhlíží. Jaksi se ale stále potkáváme,protože chodí na "zdrávku" a ta chodí na obědy k nám - na gympl.

Říká se,že romové jsou jedna velká rodina a po dnešku takový názor zastávám i já.

Zamyšlení na závěr? Jejich zájem by byl z mé strany nechtěný i kdyby to byli běloši. Pořvávat na ulici považuji zkrátka za neetické.

A úplný závěr? I když nemám jisté vysvětlení,případ "Nechtěný zájem" prohlašuji za uzavřený.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama