Červen 2016

Moderní upíři

30. června 2016 v 11:20 | Ms. ParaSherlock |  “Parapedie“ alias “Encyklopedie nadpřirozena“
Kdo jsou?
To zkrátka nikdo neví,avšak ostatním lidem připadají jako lidi. Respektive lidi "podivíni". A to nejen kvůli jejich ne zrovna obvyklému vzhledu. (Bývají totiž rádi jiní už na pohled.)
Rozdíly způsobené vývojem upírů
Narodí se stejně jako lidi,i přes dětství jsou většinou jako ostatní děti.Ikdyž u některých se to projeví už tady.Mají rádi zlo,války,když se mohou hádat,zkrátka jakkoliv vytvářet negativní energii. Vyžívají se v tom.
Obecná charakteristika:
1)Většinou netouží po krvi.(Mohou však mít sklony k sadismu či masochismu)
2)Neplatí proti nim česnek,kříž...
3)Umírají -A ne(jen) díky dřevěné tyči v srdci-
4)Jsou vidět v zrcadle
5)Vysávají lidem energii
Způsoby vysávání energie
1)Pohledem
Takový pohled je upřený,může vypadat děsivě až destruktivně(pro citlivější lidi). Někteří mají ve zvyku se spokojeně (po)usmát.
2)Přítomností
3)Komunikací s Vámi
3 varianty upírů:
upír až moc motivující("Bez tebe to nedokážu.")
upír citově vydírající("Jestli to neuvidíš,budeš potom litovat,uvidíš.")
upír "chudáček" (Nic se nestalo." - při těchto slovech brečící )
Vlastnosti upírů neb jak ho poznat
-pomstychtivost
-trpělivost
-neodbytnost
-škodolibost
-bezohlednost
-vypočítavost
-sobeckost
-chamtivost
Schopnosti "moderních" upírů
-vysávání energie z ostatních
-ovládání počasí
-zbystřené smysly
-silná intuice
-čtení myšlenek
-manipulace s ostatními
-vynikající schopnost lhaní

Velké finále

26. června 2016 v 11:02 | Ms. ParaSherlock |  Deník plný pozemských zájmů
Štafeta v Jindřichohradeckém půlmaratonu! (10,5 km) Včerejší Finále! 6 týdnů každodenní dřiny,v dešti,v horku i bez nálady. Tréninky,po kterých jsem ze začátku zvracela...Všechna ta dřina,všechno to úsilí,všechny narážky,jestli to vůbec uběhnu...Všechno tohle stálo za to. 6 týdnů jsem na sobě tvrdě dřela,i za cenu ztráty některých kamarádů...A včera,nastal den D.
První závod,Velké Finále,na které jsem se takovou dobu těšila a kvůli kterému jsem tak makala,i když jsem někdy myslela,že už to nedám,vždycky jsem se zvedla a pokračovala.
A jak se vůbec stane,že jsem do toho šla? Zkrátka jsem se "hecla" a s kamarádem jsme do toho šli.
A jak jsme dopadli? 9. místo ze 46 štafet a 3. místo ve smíšených štafetách! Obrovská radost a hrdost na sebe!
Běžet v přívalových deštích,bouřce,kroupech,kdy v lese zapadneš nad kotníky v louži a přes silnice se valí potoky vody...adrenalin a suprovej zážitek. Díky kámo !
Ještě bych celkem ráda poděkovala těm,co mě podporovali,moc to pro mě znamenalo a hlavně ségra u tratě byla skvělá.Díky!
A děkuju všem,co se mi smáli a mysleli si,že to nedám. Protože vy mi jdete příkladem,jak nechci dopadnout. Sedět,jen kecat a smát se ostatním a ponižovat je. Díky všem!
obr.1. - kámoš čeká na mě na předávce štafet
obr.2. - kámoš běží do cíle

Úlet

25. června 2016 v 11:39 | Ms. ParaSherlock |  Moje básničky
Život jde dál,
tak na mě zapomeň,
chtěl sis hrát,
Tak nač si stěžuješ?!

Nemám zájem,
kdy už to pochopíš?
Nekupuj zámek,
když klíč ti nesedí.

Říkal si úlet,
... A co teď?
Je z toho láska,
prasknul led.

Příprava na štafetu v půlmaratonu

24. června 2016 v 20:30 | Ms. ParaSherlock |  Deník plný pozemských zájmů
Konečně nadešel čas! Už jen 18,5 hodin. A program? Do 22 hodin napsat dění v mém životě na blog,zkouknout aspoň jeden díl nějakého anime(buď Naruta nebo Walkure Romanze...Nebo třeba i My little pony...),vykoupat se,umýt vlasy,spáchat všemožnou hygienu a jít spát. V 9 hodin vstávat,řádně se nasnídat,upravit se a na jedenáctou jet do města s batohem plným věcí na závod,abych se ještě před samotným půlmaratonem setkala s kamarádem,druhým členem štafety. Společně se půjdeme ohlásit a vyzvednout startovní balíčky. Ve 12 hodin (3 hodiny před závodem) si dám s rodinou oběd v místní pizzerii,sním půlku své pizzy,vypiju 0,5l čisté vody a budu od ostatních poslouchat rádoby uklidňující věty. V 15 hodin zkrátka vyběhnu a zbytek je v rukou Božích...

Šest týdnů jsem pečlivě a oddaně trénovala,hlídala se v jídle,meditovala,snažila se zbytečně nestresovat...Dělala jsem po dobu 6 týdnů všechno pro to,abych se co nejlépe připravila na závod. A teď je to tady! Dlouho očekávané,Velké finále! Dám do toho všechno.Zaběhnu 11km pod hodinu a jsem šťastná. Kámoš chodí 8 let na atletiku,takže to vytáhne. Hlavně nesmím přepálit začátek,jinak bude všechno v pořádku a nemusím se ničeho bát...Před předávkou štafet,tedy před mým cílem je asi kilometr dlouhý,táhlý kopec. Ostatní už nebudou moct a to bude moje šance.

Bože,prosím,pomáhej mi!

Rodinná oslava

19. června 2016 v 21:58 | Ms. ParaSherlock |  Deník plný deprese
A je to! Konečně mám za sebou rodinnou oslavu. Ale že to dalo zabrat. Naštěstí se nepřálo mně,takže jsem při gratulování nebyla vystavena nadměrnému počtu dotyků. Fuj,bakterie. Ale hlavně,dotyky ostatních na své kůži...Jen při té myšlence mám potřebu si přitáhnout kolena až k bradě a co nejvíce se schoulit,jako kdybych se chtěla vpít sama do sebe jako se to děje při psaní. Tuž,tuha,fixa,citronová šťáva - cokoliv,čím se píše - se vpije do oslí kůže,lidské kůže nebo třeba jen papíru.

Pět hodin,kdy poslouchám názory,plány a sny ostatních a nikdo se díkybohu neptá mě. Mluví ten,kdo chce. A hlavně ten,kdo se vůbec dostane ke slovu. Vždy si uvědomím,jak jsem nedůležitá v mé rodině. Přitom pro tenhle svět jsem více než důležitá. Jsem,řekla bych,globálně důležitá. Ztělesněni indigové energie v tomto barevném ( pro lidi šedivém) světě.

Co je smyslem oslav? Sama nevím. Asi oslavovat,ale co to znamená? Pít alkohol,sbližovat se,klábosit,pomlouvat,smát se,hrát všelijaké hry,jíst,poslouchat hudbu,tančit...Zřejmě to závisí na mnoha faktorech,ale hlavně na tom,jaký okruh lidí se na oslavě vyskytuje.

Nerada slavím. Nervy s přípravou,nuda při oslavě,hluk,podnapilost,uklízení po oslavě...Šílený šílenství - nic víc!

Nechtěný zájem romů

15. června 2016 v 21:43 | Ms. ParaSherlock |  Deník plný paranoie
A znovu se to stalo. Pomalu chvátám do knihovny (Taky tak milujete oxymorony?) a najednou někdo zvolá přes celou ulici mé jméno. Zpravidla v takové situaci ignoruju,jenže dneska jsem zřejmě nebyla "ve svém těle", "ve své kůži" a tak jsem se otočila.

Skupinka lidí s tmavší pletí. V duchu si povzdechnu,proč zrovna já. V tu dobu neprojevuju žádné známky zájmu,a po krátkém zkontrolování těchto lidí,otáčím se zpět směrem k cíli - knihovně. Až když jsem nucena čichat vůni laku na vlasy,neboť stejně jako já čeká "na červenou" i vzorně upravenou dámička s drdolem,mi svítá v hlavě...

"Oni věděli moje jméno! Jak? Proč? Jak je to jen možné? Co když mě už déle sledují kvůli tomu,že na krku nosím templářský kříž,ale neznalý člověk by řekl,že jsem "nácek" nebo "skin" ? Anebo zkrátka obdivují mou úžasnou originalitu viditelnou již na první pohled ? Ne...Jsou to "cikáni" a to nevěští nic dobrého. Tak fajn.Hlavně klid...S příslušníky takového etnika se nebavím,takže to znamená,že na "devadesátdevětcelýchděvetperioda procent" -zhruba...možná ještě víc...- to nebudou přátelé. Spíše tedy nepřátelé. To by znamenalo...Už možná vím... " Zhruba takhle vypadaly mé myšlenkové pochody.

Mám jakési neshody s více romy,ale hlavně s jednou určitou dívkou. Ve zkratce - pohádali jsme se,neboť tvrdila,že její cikánská magie má větší moc než to,v co věřím já. A tak jsme si to pak vysvětlily v praxi. Od té doby se mi snaží vyhýbat,má ze mě strach a určitým způsobem ke mně vzhlíží. Jaksi se ale stále potkáváme,protože chodí na "zdrávku" a ta chodí na obědy k nám - na gympl.

Říká se,že romové jsou jedna velká rodina a po dnešku takový názor zastávám i já.

Zamyšlení na závěr? Jejich zájem by byl z mé strany nechtěný i kdyby to byli běloši. Pořvávat na ulici považuji zkrátka za neetické.

A úplný závěr? I když nemám jisté vysvětlení,případ "Nechtěný zájem" prohlašuji za uzavřený.

Kdo jsem?

12. června 2016 v 16:46 | Ms. ParaSherlock |  Duhový,Křišťálový a Indigový svět
Kdo jsem a kdo nejsem?
Jsem otaku.
Jsem indigová.
Jsem zázračná.
Jsem perfekcionistka.
Jsem studentka gymnázia.
A taky "tak trochu" nejsem člověk.

Jak jsem se vzala na tomhle světě?
Stalo se tak ve Středních Čechách 9. prosince v roce draka. Celkem očekávaně.

Co mě naplňuje pocitem štěstí?
Veškeré kreativní aktivity-takže kreslení,malování,psaní,vytváření cosplayů,tanec a zpěv,pletení čehokoli z čehokoli.
Veškerý duchovní růst.
Většina sportů - především běh,geocaching,plavání.
Dále čtení knih,sledování anime,předávání svých myšlenek druhým,diskutování.

Co mě fascinuje?
Duchovno,esoterika,vesmír,záhady,středověk,umění,vlci a orli.

Proč "Ms. ParaSherlock" ?
Tenhle pseudonym jsem stvořila já.
Ms. = Miss = V angličtině znamená oslovení pro slečnu.
Para- = Původně to bylo mšleno jako zkratka "paranoidní",ale když nad tím přemýšlím s odstupem času,mohlo by to znamenat "paranormální". Taková zkrátka jsem. Paranoidní a nedůvěřivá.
-Sherlock = Sherlock je zkrátka někdo,koho obdivuji. Pokaždé mě překvapí svým neobvyklým humorem ři řešením lecjaké záhady.